CONSOL Energy Center

1:4
Carolina Hurricanes

M76.: PIT - CAR 1:4 - Słaby początek kwietnia

Pingwiny po obiecującym początku nie były w stanie poradzić sobie z ekipą Hurricanes 1-4. Hokeiści z Miasta Stali rozegrali słabe zawody, co bez skrupułów wykorzystali przyjezdni.

Dobre widowisko i remis po pierwszej tercji

Kibice jeszcze dobrze nie usiedli na swoich siedzeniach, a już za sobą pierwszą poważną sytuację do zdobycia bramki miały Pingwiny. Gospodarze wygrali wznowienie, krążek poleciał do Jussi’ego Jokinena, który idealnie podał do Suttera. Ten znalazł się sam na sam z bramkarzem i tylko instynktowna obrona uratowała ekipę Canes od utraty pierwszej bramki.

Dwie minuty później ponownie zaatakowała ekipa z Miasta Stali. Bryan Gibbons wyjeżdżał sam na sam z bramkarzem. Kij Hainsey’a zaczepił o rękę hokeisty z Pittsburgha – sędziowie po chwili zastanowienia zadecydowali, że Gibbons w bezpośrednim pojedynku zmierzy się z Khudobinem. Górą okazał się kazachski bramkarz. Przez pierwsze pięć minut Pingwiny zmiażdżyły rywali w każdym możliwym aspekcie gry. W kolejnych minutach niegroźne uderzenia oddali Neal, Niskanen oraz Megna. Pierwszą tercję śmiało można podsumować stwierdzeniem, że zapowiadany huragan w postaci drużyny przyjezdnych to raczej lekki wiaterek. Zgodnie z przewidywaniami to Pens wyszli na prowadzenie. Zdobyciem bramki mógł poszczycić się Chris Kunitz w 9 minucie pierwszej tercji. Asystował mu niesamowity kapitan oraz Lee Stempniak. Warto nadmienić, że dla Crosby’ego był to setny punkt w obecnej kampanii. Przyjezdni nieco obudzili się po utracie bramki, jednakże tylko przez moment nie potrafili zagrozić bramce Fleury’ego. Wynik pierwszej tercji wyrównał Faulk po błędzie Niskanena. Zdecydowanie pierwsza część meczu stała pod znakiem kapitalnych obron desygnowanego do bronienia bramki – Khudobina.

Mamy tutaj jeszcze sporo do zrobienia. Musimy wyjechać na drugą tercję nieco spokojniejsi – powiedział Crosby w przerwie meczu.

Dwa fatalne błędy obrony

Niezbyt przyjemnie rozpoczęła się druga odsłona spotkania dla Brendona Suttera, gdyż wręcz nabił się na swój własny kij. Gra zdecydowanie się wyrównała, lecz brakowało po obu stronach klarownych sytuacji strzeleckich. W 8 minucie na ławkę kar powędrował James Neal. Canes niespodziewanie wykorzystali nadarzającą się im okazję i wyszli na prowadzenie dzięki Lindholmowi. Szwed otrzymał podanie od Skinnera. Kolejny błąd obrony – tym razem Engellanda i utrata kolejnej bramki. Kanadyjczyk reprezentujący barwy drużyny z Pensylwanii stracił krążek pod własną bramką. Lindholm nie zwykł marnować takich sytuacji. Nawet gra w przewadze pod koniec drugiej tercji nie przyniosła bramki dla podopiecznych Bylsmy.

Ostateczne rozszarpanie Pens

Po czterdziestu minutach statystyki nieznacznie przemawiały na korzyść gości. Przed Pingwinami stały dwa bardzo ciężkie zadania – zatrzymać ciągle rozpędzających się hokeistów z Caroliny oraz nadrobić dwubramkowy deficyt – a wszystkiego musieli dokonać na przestrzeni ostatnich dwudziestu minut. Gra gospodarzy poprawiła się w porównaniu do drugiej odsłony, jednakże dalej brakowało wykończenia. Sił na miażdzenie rywala było dzisiaj tylko na pierwsze dziesięć minut spotkania, po tym inicjatywę stopniowo przejmowali przyjezdni. Canes nie powiedzieli ostatniego słowa. Na osiem minut przed końcową syreną wsadzili krążek do bramki po raz czwarty. Tym razem bramka była autorstwa kapitana Huraganów. Eric Staal zmienił tor lotu krążka po strzale Loktionova. Możemy tylko zastanawiać się ‘co by było gdyby’ swoje szanse wykorzystywali w pierwszej tercji Sutter, Neal i Megna. Za bójkę na ławkę kar pod sam koniec spotkania powędrował Crosby wraz z Harrisonem. Szczerze należy oddać, iż każdy inny wynik niż wygrana Canes nie byłby sprawiedliwy.

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 1:4 (1:1;0:2;0:1)

Bramki i asysty: 09. Kunitz (Stempniak, Crosby), - 15. Faulk, 30. Lindholm PP (Skinner, Loktionov), 36. Lindholm (Skinner), 52. Staal (Loktionov)

Penguins: Fleury (Zatkoff), Orpik, Bortuzzo, Stempniak, Crosby, Kunitz – Maatta, Niskanen, Neal, Jokinen, Bennett - Scuderi, Engelland, Gibbons, Sutter, Pyatt – Megna, Adams, Glass.

Canes: Khudobin (Ward), Sekera, Faulk, Dwyer, Loktionov, Stall – Liles, Hainsey, Dvorak, Staal, Gerbe – Bellemore, Harrison, Lindholm, Nash, Skinner – Terry, Malhotra, Bowman.