Madison Square Garden

New York Rangers
3:4

R1.M2.: NYR - PIT 3:4 - Series tied! Rangers tracą przewagę lodu!

Elvis has left the building! Świetne spotkanie Pingwinów w Nowym Jorku! Sidney Crosby i Marc-Andre Fleury poprowadzili Pens do pierwszego zwycięstwa w serii i pozbawili Rangers przewagi lodu!

Pierwsze dziesięć minut spotkania w Nowym Jorku to zacięta gra z niemal zerową ilością strzałów na bramkę. Zarówno Rangers jak i Penguins pierwsze celne uderzenia oddały właśnie w okolicach połowy pierwszej odsłony. Pittsburgh znacznie lepiej rozpoczął mecz w Nowym Jorku niż przed dwoma dniami. Przede wszystkim "Pingwiny" nie straciły bramki już w pierwszych sekundach starcia. Zawodnicy z Miasta Stali nieźle prezentowali się jednak w ofensywie. Swoje okazje mieli Hornqvist, Perron czy Crosby. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku potem jednak powróciła gorsza strona Pittsburgha.

Trener Mike Johnston zapowiadał, że w grze swojego zespołu będzie chciał wprowadzić przede wszystkim dyscyplinę. Myśl to działała - przez pierwsze 12. minut meczu. Potem Pens zaczęli łapać zupełnie niepotrzebne kary. Wpierw Cole otrzymał dwie minuty za niebezpieczną grę wysokim kijem. Tą grę w osłabieniu "Pingwiny" zdołały przetrzymać, ale niedługo po tym Pittsburgh po raz pierwszy zagapił się w defensywie co momentalnie wykorzystał Stepan. Dopełnieniem pierwszej tercji była kolejna fatalna kara Penguins, tym razem zdobyta przez Chrisa Kunitza.

Druga tercja była prawdziwym nokautem ze strony Pittsburgha. Pingwiny od początku lepiej prezentowały się w ofensywie i stwarzały sobie znacznie więcej sytuacji strzeleckich niż Rangers. Nie udało się jednak wyeliminować kar w grze Pens. "Pingwiny" w drugiej odsłonie trzykrotnie musiały bronić się podczas gry 4 na 5, "Strażnicy" żadnej gry w przewadze wykorzystać nie zdołali.

Nikt nie spodziewał się tego co nastąpi w drugiej części tej odsłony. W 31. minucie Pittsburgh po raz pierwszy grał w przewadze i od razu okazję na wyrównanie wyniku spotkania wykorzystał. Lundqvista przełamał Sutter, który kilka minut wcześniej obił słupek bramki gospodarzy. W 35. minucie Pittsburgh na prowadzenie wyprowadził Crosby, który skutecznie dobił strzał Hornqvista. Kapitan Pingwinów pod koniec odsłony udowodnił, że prowadzenie drużyny z Miasta Stali nie jest przypadkiem i podwyższył prowadzenie Penguins na 3:1. Dla Crosby'ego były to pierwsze play-offowe bramki od 19 spotkań, czyli od 2013 roku.

Nie jest tajemnicą, że drużyna z Pittsburgha lubi mieć słabe końcówki spotkań. Nie było jednak tak tym razem. Tercja zaczęła się jednak dla Penguins fatalnie - kolejna złapana kara i tym razem "Strażnicy" zdołali zdobyć już kontaktowe trafienie. Pens jednak nie zamierzali odpuścić, chwilę po tym oni grali w przewadze i Kunitz ponownie wyprowadził zespół z Pensylwanii na dwubramkowe prowadzenie. Zbędnej dramaturgi nie było i Pingwiny dowiozły spokojnie prowadzenia do końca. Wynik spotkania na 3. sekundy przed końcem meczu ustalił jeszcze Nash, ale to i tak kibice Pittsburgha mogą cieszyć się z pierwszego zwycięstwa!

Cel na następne spotkanie - wyeliminować kary i zagrać tak jak dzisiaj. Wtedy o wynik możemy być spokojni. Teraz rywalizacja przenosi się do Pittsburgha. Kolejny mecz tej serii już w poniedziałek.

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)

Bramki i asysty: 8. Stepan (Miller, McDonagh), 44. Brassard (Zuccarello, Yandle), 60. Nash – 31. Sutter (Downie, Kunitz), 35. Crosby (Hornqvist, Cole), 39. Crosby (Kunitz, Martin), 50. Kunitz (Sutter, Perron)

Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal, Hunwick, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Miller, Stepan, Kreider – St. Louis, Hayes, Hagelin – Fast, Moore, Glass

Penguins: Fleury (Greiss) – Lovejoy, Martin, Cole, Scuderi, Chorney, Dumoulin – Hornqvist, Crosby, Winnik – Perron, Malkin, Kunitz – Downie, Sutter, Bennett – Comeau, Lapierre, Spaling

Stan serii: 1-1.