New Jersey Devils
4:6

M41.: NJD - PIT 4:6 - Latający DeSmith

Penguins bez większych problemów pokonali na wyjeździe New Jersey Devils 6:4 i ponownie zbliżyli się o dwa punkty do pierwszego miejsca w dywizji. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali McCann, Dumoulin, Sceviour, Rust oraz Crosby.

Penguins do meczu w Newark przystąpili w takim samym składzie jak do spotkania z Rangers dzień wcześniej. Nadal poza składem pozostają Blueger, Małkin, Kapanen oraz Tanev. Nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się powrotu tych zawodników. Z dobrych wieści Małkin trenuje indywidualnie na lodzie w Pittsburghu.

Pens zawsze nie mają łatwo w spotkaniach z Devils. Pens potrzebowali dwóch punktów aby ponownie odskoczyć na większą przewagę Bostonowi, który ostatnio spisuje się bardzo dobrze.

Spotkanie nie zaczęło się jednak dobrze dla Pens. Szybko stracona bramka w 4 minucie spotkania po dosyć szczęśliwym zagraniu Wooda mogła podciąć skrzydła Pingwinom. Nic takiego się jednak nie stało.

W 10 minucie meczu do wyrównania doprowadził McCann, który ponownie udowodnił, że aktualnie jest on jednym z czołowych zawodników w zespole. Jeszcze przed końcem tercji prowadzenie Pittsburghowi dał Dumoulin i było 2:1.

W drugiej tercji Devils na chwilę wyrównali wynik spotkania, ale od momentu trafienia Scevioura z 37 minuty spotkania Pens nie oddali już prowadzenia w tym meczu. W trzeciej odsłonie wynik podwyższali tylko na zmianę Rust oraz Crosby.

Świetne spotkanie w bramce zanotował Casey DeSmith, który popisał się jedną z najlepszych interwencji w swojej karierze. Ofiarnie wybronił on uderzenie jednego z Diabłów w kluczowym momencie drugiej tercji kiedy był jeszcze remis 2:2:

Pens ponownie tracą tylko dwa punkty do pierwszego miejsca w dywizji. Pingwiny mają także aktualnie przewagę sześciu punktów nad czwartymi Bruins oraz jedenastu nad piątymi Rangers.

W niedzielę Penguins rozegrają ostatnie wyjazdowe spotkanie przed powrotem do PPG Paints Arena. Będzie to ponownie starcie z New Jersey Devils.

Skrót spotkania:

Statystyki:

New Jersey Devils — Pittsburgh Penguins 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)

Bramki i asysty: 4. Wood (Bratt, Zacha), 26. J. Hughes (Kuokkanen, Šarangovič), 52. J. Boqvist, 59. Wood – 10. McCann (Crosby, Rust), 20. Dumoulin (Ceci, Lafferty), 38. Sceviour (Letang, Jankowski), 45. Rust (McCann, Crosby), 51. Crosby (Guentzel, Marino), 60. Rust (Guentzel, Letang)

Devils: Blackwood (Wedgewood) – P. K. Subban (A), D. Kulikov, Severson (A), R. Murray, Vatanen, T. Smith – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Bratt, Zacha, Wood (A) – J. Boqvist, M. McLeod, A. Johnsson – Tyce Thompson, M. Malcev, N. Merkley.

Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rodrigues, McCann, Zucker – Lafferty, F. Gaudreau, Aston-Reese – Sceviour, Jankowski, R. Zohorna.