Bridgestone Arena

Nashville Predators
0:3

M7.: NSH - PIT 0:3 - Efektowne przełamanie

Nie taki wilk straszny jak go malują. Po dwóch słabo rozegranych spotkaniach Pingwiny przełamały się na wyjeździe i pokonały nową drużynę Jamesa Neala - Nashville Predators 3:0. Pittsburgh jest tym samym pierwszą drużyną, która pokonała w tym sezonie Preds w regulaminowym czasie gry.

Pierwsze minuty spotkania to niezbyt dobra gra naszego zespołu. Pingwiny nie potrafiły oddać celnego strzału na bramkę Rinne, z tworzeniem kolejnych akcji problemu nie mieli za to gospodarze. Jednak już podczas pierwszej wykreowanej akcji ofensywnej w 7. minucie starcia Pens zdołali otworzyć wynik. Zamieszanie przed bramką Rinne wykorzystał Crosby i było 1:0.

W dzisiejszym starciu nasza defensywa spisywała się naprawdę rewelacyjnie. Niech świadczą o tym statystyki drugiej tercji, w której to Predators oddali zaledwie cztery celne strzały pomimo dwukrotnej gry w przewadze. Tercja druga właśnie to także lepsza gra ze strony Pittsburgha, który jednak nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie Rinne.

Kolejne bramki podły dopiero na początku trzeciej odsłony, kiedy to Pittsburgh grał w przewadze. Wpierw w 43. minucie Crosby kapitalnie nagrał gumę na kij Małkina, który strzałem z pierwszego krążka podwyższył prowadzenie na 2:0. Trzy minuty później było już 3:0 za sprawą Dupuis, który z najbliższej odległości pokonał Rinne i zdobył swój 4-setny punkt w karierze.

Predators do samego końca próbowali przełamać Fleury'ego, ale ten bronił jak z nut. W ostatecznym rozrachunku Pingwiny zrehabilitowały się za słabe dwa spotkania w środku tygodnia i pokonały Nashville 3:0. Kolejne spotkanie już w najbliższy wtorek - rywalem będzie New Jersey Devils.

Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Bramki i asysty: 7. Crosby (Maatta, Hornqvist), 43. Malkin (Crosby, Fleury), 46. Dupuis (Downie, Crosby)

Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Wołczenkow, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Neal – Wilson, Roy, Smith – Jokinen, Jarnkrok, Beck – Nystrom, Gaustad, Stalberg.

Penguins: Fleury (Greiss) – Ehrhoff, Martin, Maatta, Letang, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Dupuis, Malkin, Comeau – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams.

Sędziowali: Francois St. Laurent, Rob Martell – Brad Kovachik, Tim Nowak.