Xcel Energy Center

Minnesota Wild
4:0

M78.: MIN - PIT 4:0 - Fatalny występ Pens

Pingwiny po fatalnym spotkaniu przegrywają na wyjeździe z Minnesota Wild 4:0. Pittsburgh dzisiaj ponownie został osłabiony kolejnymi kontuzjami w drużynie.

Tragiczna defensywa

Niestety do składu na mecz z Wild nie załapali się Jussi Jokinen oraz Olli Maatta, którzy najprawdopodobniej doznali urazów w ostatnim spotkaniu przeciwko Jets. Rano na treningu ucierpiał także Rob Scuderi, który przyjął uderzenie krążka na twarz, Scuds jednak zdołał uzyskać zgodę lekarzy na występ.

Jednak nasza gra w pierwszej tercji była jedną wielką porażką. Fatalnie w bramce spisywał się Zatkoff, który po 20. minutach gry notował 50% skuteczność. Pingwiny przegrywały już w 2. minucie spotkania po szybkiej kontrze gospodarzy. Wild wjechali w obronę Pens dosłownie jak w masło.

Na kolejną bramkę nie trzeba było czekać zbyt długo. W 9. minucie spotkania Koivu na pozór nie groźnym strzałem z okolic niebieskiej pokonał Zatkoffa i było już 2:0. Potem jeszcze jedno trafienie dołożył Veilleux po fatalnym błędzie naszego golkipera, który nie zdołał złapać spokojnie lecącej gumy do raka. Z drugiej strony lodowiska pewnie bronił Bryzgałow i Pingwiny po 20. minutach gry zjeżdżały do szatni z trzema bramkami straty.

Tragedii ciąg dalszy

Początek drugiej tercji spotkania to obiecująca gra Pingwinów. Gdy wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku Wild w 27. minucie wbili nam czwartą bramkę i Pittsburgh był już na pozycji niemal straconej. Parise podał do McCornicka, który pewnym uderzeniem z pierwszego krążka pokonał Zatkoffa.

W drugiej tercji nasza gra w ofensywie wyglądała niewiele lepiej niż ta w ofensywie. Pens oddali zaledwie pięć celnych strzałów na bramkę Bryzgało. W naszym zespole wczoraj nie miał kto strzelić bramki. Jedna linia Kunitz - Crosby - Neal nie mogła zdziałać zbyt dużo.

Spokojne zakończenie

Na szczęście Minnesota w trzeciej tercji spotkania zaprzestała egzekucji Pens i oszczędzała siły na kolejne spotkania. W ostatniej odsłonie działo się niewiele. Zatkoff musiał interweniować zaledwie cztery razy po niezbyt groźnych strzałach Wild. W ostatecznym rozrachunku Pens przegrywają w Minnesocie 4:0.

Skrót spotkania

Minnesota Wild - Pittsburgh Penguins 4:0 (3:0;1:0;0:0)

Bramki i asysty: 2. Haula (Moulson, Pominville), 9. Koivu (Parise, Coyle), 15. Veilleux (McCormick), 27. McCormick (Parise, Coyle)

Wild: Bryzgałow (Curry) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Prosser, Scandella, Blum – Coyle, Koivu (C), Parise (A) – Pominville, Haula, Moulson – Fontaine, Brodziak, Cooke – Niederreiter, McCormick, Veilleux.

Penguins: Zatkoff (Fleury) – Orpik (A), Martin, Despres, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo – Stempniak, Crosby (C), Kunitz (A) – Neal, Sutter, Bennett – Gibbons, Ebbett, Pyatt – Megna, Adams, Glass.

Sędziowali: Ghislain Hebert, Tom Kowal – Brian Mach, Andy McElman.