Staples Center

Los Angeles Kings
1:3

M48.: LAK - PIT 1:3 - DeSmith z pierwszym zwycięstwem

Pingwiny po niezłym spotkaniu pokonały na wyjeździe Los Angeles Kings 3:1. Bohaterem naszej drużyny został Patric Hornqvist, który zdobył dwie bramki. Prócz tego do siatki trafił Jewgienij Małkin, a Casey DeSmith zanotował swoje pierwsze zwycięstwo na taflach NHL w karierze.

Do składu przed spotkaniem wskoczył Dea po małych przetasowaniach Sullivana w składzie. Występ Dea odbył się kosztem Spronga, który został odesłany na trybuny. W bramce po raz pierwszy mecz rozpoczął DeSmith.

Pingwiny świetnie rozpoczęły spotkanie z Kings. Już w 1. minucie spotkania Hornqvist strzałem spod bandy znalazł five hole Quicka i guma wylądowała w siatce gospodarzy, którzy już musieli gonić wynik.

Mecz toczył się w szybkim tempie. Pierwsza tercja jednak po zdobytym golu nie była dla Pens zbyt udana. Nasi zawodnicy oddali jeszcze dwa celne strzały w tej odsłonie, przy 11 gospodarzy. DeSmith nie miał więc co narzekać na brak pracy i spisywał się bardzo dobrze.

W drugiej tercji role się odwróciły. To Penguins zaczęli dominować na lodzie oddając 14 celnych uderzeń przy tylko 8 Kings. W 35. minucie spotkania gospodarze zdołali jednak wyrównać wynik spotkania i wszystko zaczynało się od nowa bowiem po 40. minutach gry mieliśmy remis 1:1.

Dla spotkania decydująca okazała się trzecia tercja spotkania, w której to Kings łapali masę kar. Idiotycznym zagraniem popisał się m.in. Brown, który zaatakował klęczącego już na lodzie Schultza od tyłu. Dostał za to karę meczu, Pens 5 minut gry w przewadze i oby na tym się nie skończyło...

Penguins prowadzenie odzyskali już na samym początku trzeciej odsłony w 41. minucie meczu. Małkin dobił uderzenie Maatty spod niebieskiej i Quick musiał w końcu po raz drugi skapitulować.

Którąś z gier w przewadze Pens musieli wykorzystać, i wykorzystali w 51. minucie spotkania. Świetny najazd na bramkę w wykonaniu Hornqvista, który wykorzystał dobre podanie od Crosby'ego i strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Los Angeles.

Pens spokojnie dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca meczu i zanotowali cenne dwa punkty. W sobotę ostatnie spotkanie w Kalifornii przed powrotem na wschód  rywalem San Jose Sharks.

Los Angeles Kings Pittsburgh Penguins 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Bramki i asysty: 35. Kempe (Kopitar, Muzzin) – 1. Hörnqvist (Hagelin), 41. Malkin (Määttä, J. Schultz), 51. Hörnqvist (Crosby, Malkin)

Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Gravel, Folin – Kempe, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Lewis, Toffoli – Iafallo, N. Shore, Gáborík – Clifford, Amadio, Brodzinski.

Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Reaves.