Rexall Palace

Edmonton Oilers
1:2

M13.: EDM - PIT 1:2 - Sprong strzela po raz drugi

Szóste z rzędu zwycięstwo Pittsburgh Penguins! Tym razem podopieczni Mike'a Johnstona pokonali na wyjeździe Edmonton Oilers 2:1. Drugą bramkę w swojej karierze strzelił Daniel Sprong, a zwycięstwo zapewnił swoim trafieniem Phil Kessel.

Dominacja lecz bez bramek.

Fani drużyny hokeistów z Pittsburgha liczyli na kolejne zwycięstwo swoich ulubieńców - tym bardziej, że ekipa nabrała wiatru w żagle po niezbyt udanym początku sezonu. Sytuacja w szatni zdaje się zadowalająca, a gra jest bliska ideału. Pierwszą tercję podopieczni Johnstona całkowicie zdominowali. Już w pierwszej minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Sidney Crosby, który nie wykorzystał jednak szansy sam na sam z bramkarzem. Kapitan chciał umieścić krążek pomiędzy parkanami broniącego bramki. W dobrych sytuacjach znalazł się również Kessel oraz Hornqvist. Ten drugi zdobył nawet bramkę, jednakże po dogłębnej analizie sędziów gol nie został uznany, ponieważ chwilę wcześniej hokeista znalazł się na pozycji spalonej. Pierwszą tercję Pingwiny zamknęły bez zdobycia bramki.

Tercja na remis.

Druga odsłona meczu nie zaczęła się po myśli gości. Szybko zdobyta bramka nadała tempa i do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Radość Oilers nie trwała jednak długo, gdyż w 10 minucie swoją drugą bramkę w karierze zdobył Daniel Sprong. Na pochwałę za do w drugiej części zasługuje Jeff Zatkoff, który trzykrotnie uratował swoją drużynę w doskonałym stylu.

Sprong trafia do siatki

Prowadzenie i nerwy na koniec meczu.

Decydująca część nie była już tak porywająca jak chociażby pierwsza, aczkolwiek emocje z każdą minutą rosły, ponieważ obie ekipy miały okazje do końcowego sukcesu. Uczyniły to pierwsze Pingwiny, dzięki grze w przewadze. Letang podał do Kessela na lewą stronę tafli, a ten w pięknym stylu wykończył akcję golem. Na sześć minut przed końcem dobry atak przeprowadzili gospodarze, lecz krążek odbił się zaledwie od słupka. Chwilę później powtórka z poprzedniej sytuacji i fani Oilers mogli jedynie przeklinać obramowanie bramki. Na dwie minuty przed końcem serca fanów zabiły szybciej, bowiem przez chwilę wszyscy myśleli, że doszło do wyrównania, jednak kolejna analiza wykazała, że krążek nie przekroczył linii bramkowej - po raz kolejny doskonałą interwencją popisał się Zatkoff.

Edmonton Oilers - Pittsburgh Penguins 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Bramki i asysty: 21. Klefbom (Pouliot, Jakupov) – 30. Sprong (Cullen, Plotnikov), 50. Kessel (Letang, Crosby)

Oilers: Nilsson(Talbot) – Nurse, Sekera, Davidson, Klefbom, Reinhart, Gryba – Hall, Draisaitl, Eberle – Pouliot, Nugent-Hopkins, Jakupov – Hendricks, Letestu, Purcell – Lander, Miller, Pakarinen.

Penguins: Zatkoff(Fleury) – Cole, Letang, Maatta, Scuderi, Lovejoy, Dumoulin – Sprong, Crosby, Hornqvist – Perron, Malkin, Kessel – Kunitz, Bonino, Bennett – Fehr, Cullen, Płotnikow.