Nationwide Arena

Columbus Blue Jackets
3:4

PS #3: CBJ - PIT 3:4 - Dobry mecz Aston-Reese'a

Dzisiejszej nocy Pingwiny rozegrały kolejne sparingowe spotkanie i ponownie wyszły z niego zwycięsko. W Columbus Pens pokonali miejscowe Blue Jackets 4:3. Z dobrej strony pokazał się Zach Aston-Reese, który zaliczył jedną bramkę oraz jedną asystę, a także Antti Niemi, który dobrze spisał się w bramce. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Olli Maatta.

Pingwiny w Ohio pojawiły się ponownie w mocno rezerwowym składzie. Trener jak na razie daje szanse na pokazanie się młodym zawodnikom co wykorzystał w pierwszej tercji spotkania Sam Miletic, który już w 5. minucie otworzył wynik meczu. Miletic dobił z najbliższej odległości mocne uderzenie Tinordiego spod niebieskiej.

Na początku drugiej tercji Blue Jackets zdołali doprowadzić do remisu, ale kilkanaście minut później Pens ponownie znaleźli się na prowadzeniu. Zamieszanie pod bramką Bobrowskiego po zagraniu Aston-Reeese'a wykorzystał Sprong i było 2:1.

Najwięcej działo się w trzeciej tercji spotkania. Kurtki rozpoczęły ją od ponownego wyrównania rezultatu. W 53. minucie jednak kapitalnym uderzeniem spod bandy popisał się Aston-Reese'a i było 3:2. Wynik ten nie utrzymał się jednak zbyt długo bowiem kilkanaście sekund później mieliśmy raz jeszcze remis.

Ostateczny cios zadał na niespełna dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Olli Maatta, który mocnym strzałem spod niebieskiej wpakował gumę do siatki Kivlenieksa.

Kolejne spotkanie sparingowe już w niedzielę. Tym razem rywalem będzie St. Louis Blues, a cały event odbędzie się w ramach Hockeyville. Oznacza to, że w końcu będziemy mogli swobodnie obejrzeć pierwsze sparingowe spotkanie Pingwinów.

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Bramki i asysty: 21. Dubois (Foligno, Nutivaara), 48. Gauce (Milano, Collins), 53. Dubois (Sedlák, Harrington) – 5. Miletic (Tinordi, Blueger), 39. Sprong (Aston-Reese, Ruhwedel), 53. Aston-Reese (Hunwick), 59. Määttä (Wilson, McClement)

Blue Jackets: Bobrowski (40. Kivlenieks) – Harrington, Nutivaara, Somerby, Savard, Gaunce, Collins – Milano, Dalpe, Abramov – Dubois, Sedlák, Foligno – Thurkauf, Camper, Motte – Hännikäinen, Mitchell, Scott

Penguins:  Niemi (DeSmith) – Ruhwedel, Määttä, Trotman, Hunwick, Tinordi, Pouliot, Summers – McClement, Rust, Wilson, McKegg, Kuhnhackl, Sprong, Archibald, Aston-Reese, Johnson, Blueger, Di Pauli, Tifels, Miletic