Nationwide ARena

Columbus Blue Jackets
7:1

M34.: CBJ - PIT 7:1 - Blamaż w Ohio

Blamaż Pens w Columbus. Po bardzo słabym meczu Pingwiny przegrywają z tamtejszymi Blue Jackets aż 7:1. Jedyną bramkę dla gości zdobył Crosby.

Miłe złego początki

Dynamiczny start w wykonaniu Pens zaskutkował szybkim zdobyciem prowadzenia już w 3 minucie gry. Strzelcem gola został Crosby, który uderzając krążek w powietrzu zdobył swoją 23 bramkę w sezonie umacniając swoją pozycję lidera w rankingu strzelców.

Bramka Sida

Pomimo znacznej przewagi Pingwinów nad zawodnikami Blue Jackets, to gospodarze wyrównali wynik meczu. Wszystko za sprawą książkowo wyegzekwowanego przez Atkinsona powerplaya z 13 minuty pierwszej tercji.

Odwrócenie ról

W drugiej tercji poziom pomiędzy dwiema drużynami został wyrównany, co zmusiło Pingwiny do bardziej zachowawczej gry. Dodatkowo potyczka na pięści Oleksego i Jennera tylko bardziej zelektryzowała gospodarzy, którzy jak się później okazało w decydujących momentach potrafili lepiej wykorzystać swoje szanse. W 11 minucie w trakcie zamieszania za bramką Murray’a do bramki trafił Karlsson, a minutę później po indywidualnej akcji podwyższył Hartnell.

Pingwiny kilkukrotnie miały okazje na kontaktowego gola, szczególnie podczas dwóch powerplayów, jednak doskonała dyspozycja Bobrovskyego uniemożliwiła wykonanie tego zadania. Dodatkowo to Pens mogą mówić o szczęściu które uratowało ich przed utratą kolejnej bramki, kiedy to strzał Johnsona trafił w poprzeczkę.

Dominacja Kurtek

Ostatnia odsłona nie przyniosła żadnej poprawy w grze Penguins. Gospodarze byli lepsi pod każdym względem co zaowocowało trzema golami w niecałą minutę. Na listę strzelców wpisali się kolejno Hartnell, Saad i Jenner. Wprowadzenie Fleury’ego również nic nie pomogło, gdyż podczas gry w przewadze z 14 minuty ponownie bramkę zdobył Hartnell, co skompletowało mu hat-tricka. Była to też ostatnie trafienie tego meczu, które ostatecznie zakończyło się wstydliwą porażką Pens aż 7:1.

Bramki i asysty: 14. Atkinson (N. Foligno, Wennberg), 31. W. Karlsson (Gagner, J. Anderson), 33. Hartnell, 43. Hartnell (Gagner, J. Johnson), 44. Saad (Wennberg), 44. Jenner (Dubinsky, S. Jones), 47. Hartnell (Dubinsky, Saad) – 3. Crosby (Cole, Sheary)