Nationwide Arena, Columbus

Columbus Blue Jackets
0:1

PS #1: CBJ - PIT 0:1 SO - Skromne zwycięstwo

Pittsburgh Penguins w swoim pierwszym sparingowym spotkaniu pokonali Columbus Blue Jackets 1:0 po serii rzutów karnych. Zwycięstwo naszej drużynie zapewnił Beau Bennett.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie kibice to spotkanie. Miało ono przynieść sporo bramek, ale świetna gra bramkarzy to uniemożliwiła. Cieszy, że Jeff Zatkoff stojący w bramce przez 40 minut obronił wszystkie 23 strzały. Potem Zatkoffa w bramce zmienił Jarry, który także nie skapitulował.

Co ciekawe rozegrana została dzisiaj pierwsza dogrywka 3 na 3, która doprowadziła do... rzutów karnych. Czyli do tego czego być nie powinno. Niemniej jednak trzeba wziąć pod uwagę, że by to dopiero pierwszy taki test dla zawodników, a składy grały mocno rezerwowe.

Zwycięstwo w serii rzutów karnych zapewnił Pingwinom Beau Bennett. Pozostali zawodnicy Pens - Sheary i Perron swoich najazdów nie wykorzystali.

Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa. Dzisiaj drugie sparingowe starcie Penguins, tym razem na własnym lodzie z Hurricanes i w znacznie mocniejszym składzie.

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 0:1 SO (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Bramki i asysty: karny: Bennett.

Jackets: Korpisalo (Thiessen) – Savard, Murray, Prout, Connauton, Paliotta, Bodnarchuk – Atkinson, Wennberg, Hartnell – Bjorkstrand, Karlsson, Milano – Anderson, Chaput, Pihlstrom – Boll, Sheppard, Rychel.

Penguins: Zatkoff (Jarry) – Lovejoy, Andersen, McNeill, Erixon, Oleksy, Warsofsky – Bennet, Sundqvist, Wilson – Perron, Mouillierat, Sheary – Kostopoulos, Cullen, Archibald – Sestito, Zlobin, Farnham.