Scotiabank Saddledome

Calgary Flames
5:2

M14.: CGL - PIT 5:2 - Porażka na zakończenie podróży

Zwycięska passa Pens przerwana. Najgorsza drużyna ligi Calgary Flames okazała się za silna dla Pingwinów, które uległy na wyjeździe 5:2. Bramki dla gości zdobyli Kessel i Bonino.

Zaspana końcowka

Wizyta w Calgary była ostatnim przystankiem podróży po zachodniej Kanadzie, gdzie Pingwiny podejmowały tamtejsze Flames. Od pierwszych minut gry Pingwiny musiały aż dwukrotnie sprostać grze w osłabieniu. W obydwu przypadkach zwycięsko wychodziła nasza obrona z Fleurym w bramce na czele. Pomimo poprawnej gry Pens, można było zauważyć coraz wyraźniejsza przewagę gospodarzy co zaowocowało golem Colborna w 8 minucie po dobrym dograniu Bennetta. Flames z minuty na minutę stwarzali sobie coraz lepsze okazje testując dyspozycje bramkarza Pens, ale w 13 minucie meczu doszło do przełamania za sprawą bramki Kessela. Nasz skrzydłowy wykorzystał podanie Malkina i zupełnie niepilnowany pokonał Ramo wyrównując wynik spotkania.

Kessel wyrównuje wynik spotkania

Przed zakończeniem pierwszej tercji gospodarze zadali Pingwinom dwa potężne ciosy. Najpierw Płomienie na prowadzenie wysunął Gaudreau zdobywając bramkę w przewadze, a niecałą minutę później Sam Bennett rozpracował zaspaną obronę Pens podwyższając wynik dla gospodarzy na 3:1.

Przedłużone szanse

Początek drugiej odsłony to spektakularna obrona Fleuryego gdzie dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą bramki, w tym raz wykorzystując swoją... głowę.

Flower ratuje Pens

Niestety gra Pingwinów nie uległa poprawie, a gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg spotkania stwarzając sobie kolejne okazje na zdobycie gola. Flames bez problemu rozgrywając krążek w tercji gości, ponownie pokonali golkipera Pens. Tym razem na listę strzelców wpisał się Monahan, który wykończył odbity przez Flowera strzał Gaudreau. W 32 minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu Pens otrzymali okazję gry w powerplay, co skutecznie wykorzystał Bonino zamieniając ładne zagranie Perrona na drugą w tym spotkaniu bramkę dla gości. Tchnęło to odrobinę nadziei w serca fanów Penguins.

Gol Bonino w przewadze

Kolejne minuty to akcje obydwu drużyn, jednak żadna z nich nie doprowadziła do zmiany wyniku meczu . Tuż przed przerwą Płomienie otrzymały nawet okazję podwyższenia stanu gry za sprawą podyktowanego rzutu karnego, jednak Jones przestrzelił ponad bramką.

Kapitanie gdzie jesteś?

Na ostatnie dwadzieścia minut Pingwiny wyszły na lód bardziej zmotywowane, co można było zauważyć w trakcie dalszej gry z przeciwnikiem. Skutkowało to lepszą walką na bandach oraz coraz groźniejszymi okazjami na zdobycie bramki. Niestety w większości przypadków brakowało skuteczności w wykończeniu akcji, bądź brakiem komunikacji pomiędzy zawodnikami. Płomienie natomiast skrupulatnie kontynuowały atak na bramkę gości, a gdy tylko trener Johnson zadecydował o ściągnięciu Fleuryego, swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Gaudreau posyłając krążek do pustej bramki i jednocześnie ustalając wynik spotkania na 5:2.

W meczu z najgorszą drużyną ligi, wszyscy oczekiwali przebudzenia Crosbyego, jednak kapitan Pens wypadł w tym spotkaniu bardzo blado, co nadal pozostawia wiele znaków zapytania o jego dotychczasową formę.

Poniżej obrazek, który wyjaśnia więcej niż tysiąc słów:

Następnym przeciwnikiem Pingwinów będzie Montreal Canadiens, z którym zagrają w środę u siebie w Pittsburghu.

Bramki i asysty: 8. Colborne (Bennett, Backlund), 17. Gaudreau (Monahan, Backlund), 18. Bennett (Frolík, Backlund), 30. Monahan (Gaudreau, Hamilton), 58. Gaudreau – 14. Kessel (Malkin), 35. Bonino (Perron, Cole)

Calgary Flames - Pittsburgh Penguins

Calgary: Rämö (Ortio) – Giordano, Brodie – Russell, Wideman – Hamilton, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Frolík – Raymond, Grant, Jooris – Jones, Stajan, Colborne.

Pittsburgh: Fleury (Zatkoff) – Cole, Letang – Määttä, Scuderi – Lovejoy, Dumoulin – Fehr, Crosby, Hörnqvist – Perron, Malkin, Kessel – Kunitz, Bonino, Bennett – Sprong, Cullen, Plotnikov.