Pegula Ice Arena

Buffalo Sabres
4:3

PS #1: BUF - PIT 4:3 OT - Przegrana dogrywka w pierwszym sparingu

Pingwiny po dobrym spotkaniu przegrały po dogrywce z Buffalo Sabres 4:3 w swoim pierwszym sparingowym spotkaniu przed zbliżającym się sezonem. Pingwiny w State Collage wystąpiły w rezerwowym składzie, Sabres dysponowali znacznie większą ilością zawodników ze stałego składu NHL.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Zach Aston-Reese, który w 21. minucie spotkania po podaniu Spronga doprowadził do remisu 1:1. Swoje pięć groszy dorzucił także Jay McClement, który walczy o kontrakt i zdobył jedną z trzech bramek Penguins. Trzecie trafienie Pens przypadło dobrze nam znanemu Olliemu Maaccie.

W bramce Penguins stanął Antti Niemi, który rozegrał dobre 40 minut. Na trzecią tercję do bramki wskoczył DeSmith, któremu poszło już nieco gorzej. W trzeciej tercji puścił bramkę na 3:3 dla Sabres, a na początku dogrywki dał się pokonać po raz kolejny Eichelowi,

Dzisiaj kolejne spotkanie sparingowe Penguins. W PPG Paints Arena Pens zmierzą się z Detroit Red Wings. Z dzisiejszego spotkania ma być już dostępny stream.

Pittsburgh Penguins - Buffalo Sabres 4:3 (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Bramki i asysty: 13. Pominville (Eichel), 31. Pominville (Kane, Eichel), 58. Tennyson, 61. Eichel – 21. Aston-Reese (Sprong, McKegg), 43. McClement (Ruhwedel), 49. Mättä

Penguins: Johnson (41. Wilcox) – Beaulieu, Bogosian, Falk, Antipin, Gorges, Tennyson – Kane, Eichel, Pominville – Moulson, Larsson, Fasching – Griffith, Josefson, Baptiste – Deslauriers, Porter, Bailey.

Sabres:  Niemi (41. DeSmith) – Ruhwedel, Määttä, Hunwick, Tinordi, Czuczman, Pouliot – McClement, Rust, McKegg, Sprong, Archibald, Aston-Reese, Blueger, Di Pauli, Hagelin, Bellerive, Tiffels, Miletic.