HSBC Arena

Buffalo Sabres
0:2

M82.: BUF - PIT 0:2 - Sutter ratuje przed kompromitacją

Zagramy w play-offach. W ostatnim meczu sezonu Pingwiny pokonały na wyjeździe Buffalo Sabres 2:0 i uzyskały awans do rozgrywek posezonowych. Bohaterem Pens został Sutter - zdobywca dwóch goli.

Pierwsza tercja to początek wielkiej męki dla kibiców Pens. Pingwiny co prawda atakowały, starały się zdobyć bramkę, ale jak zawsze na staraniach się tylko skończyło. Na 14 oddanych strzałów żaden nie wylądował w bramce Lindbacka. Pittsburgh grając przeciwko ostatniej drużynie w lidze wyglądałby jakby mecz rozgrywany był pomiędzy dwoma równymi zespołami.

Po drugiej stronie lodu Buffalo także miało swoje okazje. Gospodarze ani myśleli łatwo sprzedać skóry. Na szczęście tradycyjnie przed kompromitacją ratował nas Flower i po 20. minutach gry mieliśmy bezbramkowy remis.

Potem pierwsze w zespole w naszym zespole grał Brandon Sutter, który wpierw w 35. minucie, a potem w 49. minucie pokonał Lindbacka i dzięki jego bramkom Pingwiny zagrają w play-offach. Po drugiej stornie lodu 10 zwycięstwo bez straconej bramki w sezonie zanotował Fleury i umocnił on swój rekord. Mały optymistyczny prognostyk przed play-offami.

W pierwszej rundzie gramy z New York Rangers.