Glendale Arena

Arizona Coyotes
2:3

M47.: ARI - PIT 2:3 OT - Wymęczone zwycięstwo w Arizonie

Nie przyszły łatwo dwa punkty zdobyte w Arizonie Pingwinom. Podopieczni Mike'a Sullivana wygrali z Coyotes 3:2, ale dopiero po dogrywce. Złotego gola zdobył Phil Kessel. Poza tym do bramki trafiali Juuso Riikola oraz Jake Guentzel.

Pingwiny niezbyt dobrze rozpoczęły spotkanie w Arizonie. Pierwsza tercja odbyła się nieco pod dyktando Kojotów, którzy mieli więcej sytuacji strzeleckich. W bramce dobrze spisywał się jednak Matt Murray. Niestety w 13. minucie spotkania gospodarze zdołali zdobyć prowadzenie podczas gry w przewadze. Naszego golkipera pokonał wówczas Keller. Było to skutkiem łapania kar przez Pens, którzy mieli wtedy na lodzie tylko trzech zawodników.

Druga tercja to zupełnie inna historia. Penguins zdominowali grę przez co Kojoty zdołały oddać zaledwie cztery strzały przez 20 minut. Penguins mieli 13 uderzeń i dwa z nich okazały się celne.

Wynik spotkania wyrównał w 25. minucie spotkania Riikola. Fin podczas gry w przewadze popisał się pięknym uderzeniem spod niebieskiej i guma zatrzepotała w siatce Kuempera. Dla Juuso to druga bramka w karierze w NHL.

Penguins błyskawicznie zadali drugi cios i objęli prowadzenie. Minutę po bramce Riikoli, Cullen podał zza bramki do Guentzela, a ten na raty pokonał golkipera Arizony.

Po 40. minutach gry Penguins prowadzili 2:1 i wydawało się. że wszystko idzie w dobrym kierunku. Trzecia tercja to jednak ponownie lepsza gra gospodarzy. Pens zdali się zdominować i skutki tego musiały być widoczne w wyniku.

I tak na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu w Arizonie doprowadził Stepan przez co czekała nas dogrywka.

via GIPHY

Dogrywka została rozstrzygnięta w ostatniej minucie przez Kessela, który podczas gry w przewadze przekierował przed bramką uderzenie Crosby'ego i dał dwa cenne punkty Penguins.

Pingwiny wygrywają i szybko przemieszczają się do Vegas gdzie w sobotę czeka nas spotkanie z drużyną Flowera.

Arizona Coyotes  Pittsburgh Penguins 2:3  OT (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Bramki i asysty: 13. Keller (Ekman-Larsson, Garland), 55. Stepan (Hjalmarsson, Hinostroza) – 25. Riikola (M. Pettersson, Simon), 26. Guentzel (Cullen, G. Wilson), 65. Kessel (Crosby, Malkin)

Coyotes: Kuemper (Pickard) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Chychrun, Goligoski, Oesterle – Fischer, Weal, Keller – Hinostroza, Stepan (A), Pánik – Garland, Cousins, Galchenyuk – J. Archibald, Kempe, Crouse.

Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Simon, Malkin (A), Pearson – Kessel, Brassard, Sheahan – G. Wilson, Cullen, Blandisi.