Podsumowanie tygodnia #4

Czwarty tydzień gier Pens to mecz z Anaheim Ducks w PPG Paints Arena oraz wyjazdowe spotkanie z San Jose Sharks.

Penguins w tym sezonie mają w zwyczaju dobre początki rywalizacji. Podobnie było w meczu z Ducks, bowiem już w trzeciej minucie spotkania wynik otworzył Karlsson podczas power play. Niestety radość w Pittsburghu nie trwała długo, ponieważ w dziewiątej minucie zamieszanie pod bramką Jarry'ego wykorzystał Silfverberg. Później sam na sam zatrzymany został Rust, a w końcówce Gibson fenomenalnie spisał się broniąc strzały naszej drużyny, która grała ponownie w PP. Przypłacił to jednak urazem i od początku drugiej tercji zastąpił go Dostal. Ducks wykorzystali swój power play i wyszli na prowadzenie 1:2. Na pięć minut przed końcem drugiej odsłony Rust uratował nas przed stratą bramki, stając na linii bramkowej i blokując strzał rywali. Anaheim zdobyło bramkę na 1:3, ale sędziowe nie uznali jej z powodu przeszkadzania Jarry'emu, na nic zdał się challenge trenera gości i Pens dostali kolejny PP. Kilka sekund później i kolejna kara dla Ducks. Gra w przewadze 5 na 3 dała wyrównanie dzięki trafieniu Malkina. Początek trzeciej tercji to bramka Zohorny co dało nam prowadzenie. Dwie minuty później jednak było już 3:3 po golu McTavish'a. Końcówka meczu to niestety kryminał w wykonaniu Penguins. Przewaga 5 na 3, nie wykorzystane okazje i McTavish wychodzący z boksu kar na osiemnaście sekund przed końcową syreną i jego gol kończący marzenia kibiców o punktach w tym meczu.

Pittsburgh Penguins - Anaheim Ducks 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Bramki i asysty: 3. E. Karlsson (Malkin, R. Smith), 40. Malkin (E. Karlsson, Crosby), 42. Zohorna (D. O'Connor, Eller) – 9. Silfverberg (Max Jones, Mintjukov), 32. Vatrano (Fowler, McTavish), 44. McTavish (R. Strome, Mintjukov), 60. McTavish (Henrique)

Penguins: Jarry (Hellberg) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Ruhwedel, Shea – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), R. Smith – Zohorna, Eller, D. O'Connor – Carter, Acciari, Nieto.

Ducks: Gibson (21. Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Gudas, Vaakanainen – Terry (A), Carlsson, Zegras – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Henrique (A), Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.

Kolejny mecz to spotkanie z Sharks, którzy nie wygrali jeszcze meczu w tym sezonie. Kibice liczyli, więc na dość pewne punkty. Tak też się stało. Strzelanie rozpoczął dwukrotnie Smith. W końcówce szanse sam na sam miał jeszcze Pettersson, ale zatrzymał go Blackwood. Kolejne bramki zdobywali Guentzel po podaniu Rust'a oraz Hinostroza, który debiutował w barwach Penguins. Żeby nie było za kolorowo PP dla Sharks na gola zamienił Duclair. Pittsburgh szybko wrócił na właściwe tory i w tej tercji do wyniku trafienia dołożyli kolejno Malkin, Letang (tutaj trzeba zaznaczyć fantastyczną asystę Crosby'ego w jego jubileuszowym 1200 meczu w NHL) oraz Nieto, który dobił strzał Acciari'ego. Trzecia tercja to ponowny piorunujący start Pens dzięki bramce Rust'a z backhandu. Strzał Rakella zatrzymał się na słupku, a później kolejny power play wykorzystali Sharks (gol MacDonald'a). Przyszła kolej na naszą przewagę i podobnie jak rywale zamieniliśmy ją na bramkę. Czarę goryczy gospodarzy przelał Guentzel, zdobywając swoje drugie trafienie tej nocy. Mimo tak wysokiej wygranej martwią na pewno te bramki stracone podczas przewag rywali. Może jednak tak wysokie zwycięstwo popchnie nasz zespół do lepszej gry.

San Jose Sharks - Pittsburgh Penguins 2:10 (0:2, 1:5, 1:3)

Bramki i asysty: 29. Duclair (Hertl, MacDonald), 50. MacDonald (Hertl, Duclair) – 2. R. Smith (E. Karlsson, Guentzel), 13. R. Smith (M. Pettersson, Rust), 24. Guentzel (Rust, P. Joseph), 25. Hinostroza, 30. Malkin (R. Smith, Rakell), 30. Letang (Crosby, Rust), 32. Nieto (Acciari, Hinostroza), 41. Rust (Guentzel, E. Karlsson), 52. Malkin (R. Smith, Rakell), 53. Guentzel (Rust, Shea)

Sharks: Blackwood (30. Chrona) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, Ochoťuk, Knyžov, M. Vlasic – Duclair, Hertl (A), Hoffman – Zetterlund, Granlund, Eklund – Kunin, Sturm, Zadina – MacDonald, Carpenter, G. Smith.

Penguins: Jarry (Hellberg) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Shea, P. Joseph – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), R. Smith – Zohorna, Eller, D. O'Connor – Hinostroza, Acciari, Nieto.

Lista kontuzji na szczęście się nie powiększyła. Według prognoz pierwszy ma wrócić Ludvig.