Podsumowanie tygodnia #2

Dwa wyjazdowe mecze i dwie porażki  tak wyglądał drugi tydzień rozgrywek w nowym sezonie w wykonaniu Penguins. Penguins po pięciu meczach mają tylko dwa zwycięstwa.

Wpierw Penguins przegrali z Red Wings 6:4, a dzisiejszej nocy z Blues 4:2. W obydwu spotkaniach o porażce zadecydowała fatalna druga tercja. W Detroit Pens wówczas stracili trzy bramki i w trzeciej tercji nie było już czego szukać.

W St. Louis straty po drugiej tercji były mniejsze, ale Penguins w trzeciej tercji nie byli nawiązać równej walki. Brak bramki kontaktowej zaskutkował trafieniem Saada w ostatnich minutach, a bramka Zohorny była już wtedy tylko sposobem na otarcie pingwinich łez.

Stare, (nie)odbre Pingwiny. Jakie są główne problemy Penguins w tym momencie? Bardzo podobne jak w poprzednim sezonie produktywność bottom six. Dubas wykonał już pierwsze ruchy po porażce z Red Wings i na waivers umieścił Jansena Harkinsa, aby zrobić miejsce w składzie Radimowi Zohornie. Czech odpłacił się za powołanie bramką w meczu z Blues, która jednak na niewiele się zdała.

Penguins rozpoczynają długą serię spotkań na własnym lodzie, która musi zostać przekuta w serię zwycięstw. W przyszłym tygodniu Pens zmierzą się kolejno ze Stars, Avalanche and Senators. Następne wyjazdowe spotkanie Pittsburgh rozegra dopiero 4 listopada.

Detroit Red Wings — Pittsburgh Penguins 6:4 (1:1, 3:0, 2:2)

Bramki i asysty: 13. DeBrincat (Czarnik, Gostisbehere), 26. Chiarot (Larkin, Petry), 36. Copp (Petry, Rasmussen), 38. Perron (Larkin, DeBrincat), 59. Copp, 59. DeBrincat (Larkin) – 1. Malkin (R. Smith, E. Karlsson), 44. E. Karlsson (Crosby, Graves), 54. Rust (E. Karlsson, M. Pettersson)

St. Louis Blues — Pittsburgh Penguins 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Bramki i asysty: 10. Saad (Thomas, Kyrou), 26. Neighbours (Kapanen, Faulk), 28. Parayko (Toropčenko, Sundqvist), 56. Saad (Kapanen, Thomas) – 20. Malkin (Letang), 57. Zohorna (Eller, D. O'Connor)